הבלוג שלי - דנה רם

face     This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.     p

03 נובמבר 2014

צילום תיאטרון - דנה רם

BY:

מהם המאפיינים של צילום תיאטרון

צילום תיאטרוןהוא תחום מקצועי בתוך עולם הצילום והוא בעל מאפיינים שונים ודומים במהותם מצילומים בסגנונות אחרים או מצילומים של אובייקטים אחרים. התיאטרון מעצם היותו ציבורי ומעצם היותו אמנותי, מתוכנן ומוקפד מבחינה ויזואלית, לא נולד על מנת להיות מתועד אלא על מנת להיות מומחז. על כן, כאשר מגיעים לצלם אותו ולתעד אותו, יש להבין את היסודות שלו ולקלוט בעדשה את הכוח והחיות העוצמתית שנמצאת על הבמה.

מאפייני צילום תיאטרון

צילום תיאטרון הוא צילום שנועד למטרות ייצוגיות ושיווקיות אך הוא חייב להכיל אלמנטים אמנותיים ולעמוד כיצירה בפני עצמה. התמונות שמתעדות את הבמה משמשות לאחר מכן ככרזות ותמונות מייצגות, אשר מפרסמות את ההצגה. לכן, הן מוכרחות להכיל גם יכולת אמנותית מרשימה ואיכותית וגם לייצג את מה שמתרחש על הבמה כראוי. על מנת לעשות זאת יש לשים דגש על התנועה בבמה ועל האור והצבע הקיימים במהלך ההצגה.

  • לתפוס את השידור החי – התיאטרון עוסק בדיבור ובתנועה ויש לקחת זאת בחשבון ולתאים את אופי הצילום לכך. המטרה היא לצלם את השידור החי, שלא מיועד לעין המצלמה, אלא לקהל, באופן שיראה כאילו השידור החי נקלט בעין המצלמה. על מנת לעשות זאת ניתן לצלם את התנועה שעל הבמה ולקלוט הבעות פנים מעניינות, מנחי גוף ערים וכדומה.
  • דגש על אור וצבע – התאורה בתיאטרון אינה מיועדת עבור צילום במצלמה אלא עבור עייני הקהל ועבור הדגשה של אלמנטים אמנותיים ודרמתיים במהלך ההצגה. על כן הצילום צריך לעשות שימוש באור ובצבע הקיימים, על מנת ליצור תמונות חדות, איכותיות ומעניינות. באופן זה ניתן לעשות שימוש בתלבושות, בתפאורה ובהעמדה של השחקנים על מנת לבטא את מה שקורה על הבמה דרך הצבעים, האור והצל.

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר