מאמרים

face     This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.     p

dana

dana

בקרוב יועלה הדף המתאים עבור צילום ילדים בטבע.

בקרוב יועלה הדף המתאים עבור צילום בר מצווה.

בקרוב יועלה הדף המתאים עבור צילום ילדים ומשפחה.

בקרוב יועלה הדף המתאים עבור צילומי משפחה.

בקרוב יועלה הדף המתאים עבור צילום הריון.

כל מה שרציתם לדעת על בוק בת מצווה

בת המצווה היא אירוע מרגש במיוחד אשר מסמל למעשה את קבלת עול המצוות מבחינה דתית ומסמל את קבלת האחריות וההפיכה מילדה לנערה מבחינה חברתית, תרבותית ומשפחתית. לאירוע בת המצווה מחכות מתבגרות רבות, אך קיים מגוון רחב של דרכים יצירתיות לחגוג את האירוע. אחד האלמנטים המשמחים באירוע בת המצווה הוא יצירת בוק בת מצווה, שמהווה אלבום ייחודי ובעל משמעות עבור המתבגרת.

מהו בוק בת מצווה וכיצד עורכים אותו?

צילומי בת מצווה אצל הצלמת דנה רם מאופייניים באווירה ובסגנון מקוריים, יצירתיים ומיוחדים במינם, בדיוק כמו שכלת בת המצווה חולמת. ניתן לערוך בוק בת מצווה שנקבעים עם הצלמת מראש. באופן זה יכולה הנערה להצטלם בביתה, בחוף הים, בחורשת יער או בפינת רחוב מדליקה המעוטרת בגרפיטי. החשיבות בבוק בת מצווה הוא להפוך אותו להיות ייחודי ושהתמונות ישקפו את האופי של כלת בת המצווה, את החן שבה ואת הרוח שמאפיינת רק אותה.

צילומי בוק בת המצווה נעשים בנפרד מהאירוע ומיועדים לכלת בת המצווה. ישנה חשיבות במהלך הצילומים לייצר אווירה טבעית וחופשית, כך שכלת בת המצווה תרגיש בנוח להיות מי שהיא, ולא "תדגמן" בעצם לעיניי המצלמה. המטרה במהלך הצילומים היא להגיע למצב שבו המצלמה בקושי מורגשת וכך נוצרות תמונות יפות, מקסימות וייחודיות.

בתמונות אלו חשוב ליצור צבעוניות מעניינת, שימוש באור ובמרחבים מעניינים ולשלב זוויות שתורמות לאיכות התמונות. באופן זה ניתן לייצר את תחושת הילדות ואת המעבר לבגרות ולשים דגש על החופש ועל השילוב של כלת בת המצווה בסביבה שהיא בוחרת להצטלם בה. משך הצילומים הוא כשעה וחצי וניתן להביא מגוון של תלבושות על מנת לייצר תמונות מגוונות, מעניינות וכאלה שילוו את הנערה המתבגרת למשך זמן רב.

03 נובמבר 2014

צילום תיאטרון - דנה רם

Category: בלוג
Tag:

מהם המאפיינים של צילום תיאטרון

צילום תיאטרוןהוא תחום מקצועי בתוך עולם הצילום והוא בעל מאפיינים שונים ודומים במהותם מצילומים בסגנונות אחרים או מצילומים של אובייקטים אחרים. התיאטרון מעצם היותו ציבורי ומעצם היותו אמנותי, מתוכנן ומוקפד מבחינה ויזואלית, לא נולד על מנת להיות מתועד אלא על מנת להיות מומחז. על כן, כאשר מגיעים לצלם אותו ולתעד אותו, יש להבין את היסודות שלו ולקלוט בעדשה את הכוח והחיות העוצמתית שנמצאת על הבמה.

מאפייני צילום תיאטרון

צילום תיאטרון הוא צילום שנועד למטרות ייצוגיות ושיווקיות אך הוא חייב להכיל אלמנטים אמנותיים ולעמוד כיצירה בפני עצמה. התמונות שמתעדות את הבמה משמשות לאחר מכן ככרזות ותמונות מייצגות, אשר מפרסמות את ההצגה. לכן, הן מוכרחות להכיל גם יכולת אמנותית מרשימה ואיכותית וגם לייצג את מה שמתרחש על הבמה כראוי. על מנת לעשות זאת יש לשים דגש על התנועה בבמה ועל האור והצבע הקיימים במהלך ההצגה.

  • לתפוס את השידור החי – התיאטרון עוסק בדיבור ובתנועה ויש לקחת זאת בחשבון ולתאים את אופי הצילום לכך. המטרה היא לצלם את השידור החי, שלא מיועד לעין המצלמה, אלא לקהל, באופן שיראה כאילו השידור החי נקלט בעין המצלמה. על מנת לעשות זאת ניתן לצלם את התנועה שעל הבמה ולקלוט הבעות פנים מעניינות, מנחי גוף ערים וכדומה.
  • דגש על אור וצבע – התאורה בתיאטרון אינה מיועדת עבור צילום במצלמה אלא עבור עייני הקהל ועבור הדגשה של אלמנטים אמנותיים ודרמתיים במהלך ההצגה. על כן הצילום צריך לעשות שימוש באור ובצבע הקיימים, על מנת ליצור תמונות חדות, איכותיות ומעניינות. באופן זה ניתן לעשות שימוש בתלבושות, בתפאורה ובהעמדה של השחקנים על מנת לבטא את מה שקורה על הבמה דרך הצבעים, האור והצל.

מהם המאפיינים של צילום מחול

צילום מופעי מחול הוא אינו צילום רגיל ולא כל מי שמתמחה בצילום מסוים יכול להביא תוצאות מעניינות ומורכבות גם בתחום זה. הסיבה לכך היא שכאשר מדובר על צילום מחול נדרשת היכולת לשים דגש על התנועה ומשכה, על יצירת קומפוזיציה מעניינת למרות התנועה ועל אור וצבע הנשלטים על ידי אנשי התאורה ולא על ידי הצלמת. צלמת אשר מומחית בצילומי מחול תוכל לייצר דימויים מצולמים מעניינים בעלי ערך אמנותי וייצוגי כאחד. הצלמת דנה רם מתמחה בצילומי מחול ומעניקה שירות מקצועי, ייחודי ואמנותי במחירים אטרקטיביים.

למה מיועדים צילומי מחול?

צילומי מחול נועדו למגוון רחב של מטרות שהעיקרית מביניהם היא לפרסם ולהציג את להקת המחול ומופעיה בערוצים השונים. על כ, ישנה חשיבות רבה לייצר דימויים שמעבירים את אופי הלהקה ואת אופי הריקוד, וכן לשים דגש על החזון האמנותי של אמנות המחול שיתבטא באמנות הצילום. בתמונות ניתן לעשות שימוש לאחר מכן בכרזות המפרסמות את המופעים, בעלונים המבקרים את המופע וכמובן באמצעים שיווקיים וייצוגיים אחרים.

מאפיינים של צילומי מחול

ישנם מספר מאפיינים של צילומי מחול ובאם מתקיימים, התוצאה שמתקבלת מרשימה ומספקת. האלמנט הראשון הוא לכידת התנועה בעין המצלמה בצורה אמנותית. על מנת לעשות זאת הצלמת צריכה להיות בעלת ראייה אמנותית רחבה ובעלת תפיסה מהירה ומקצועית לשם לכידת הרגע המתאים לצילום.

האלמנט השני הוא הצורך ליצור קומפוזיציה מעניינת למרות התנועה המתרחשת על הבמה. באופן זה ניתן גם ללכוד את התנועה וגם למסגר את התמונה באופן מקצועי, אמנותי ומעניין.

האלמנט השלישי הוא שימת דגש על אור וצבע שמשפיעים בצורה ניכרת על איכות התמונה. במופעי המחול האור והצבע נשלטים על ידי מערך התאורה ולצלם אין שום יכולת להתערב בהם. על כן, דרושה יכולת צילום שעושה שימוש אמנותי, חכם ונכון באור ובצבע ובכך לייצר תמונות מיוחדות ומעניינות.